Portekizli teknik adam Jose Mourinho, canlı yayında kendisine yöneltilen soruları cevaplıyor. Sorulan sorulardan önce kısa bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamasında ben her zaman Mourinho'yum diyordum. Şimdi ise kendini Fenerbahçe'nin hocasıyım olarak nitelendirdi. 

MOURINHO SORULARI YANITLADI
Birçok kulüpten teklif aldığını ancak herkesten önce Ali Koç'la görüştüğünü ifade etti. Doğrudan takımın sportif direktörü Mario Branco ile görüştüğünü, sonrasında ise Ali Koç ile iletişime geçtiğini aktardı. 

Gelen teklifler Fenerbahçe'den sonra geldi. Transfer anlamında ise ne eski kulübümle ne de bir başka kulüple görüşmedim dedi. Son dönemlerde bir takım çalıştırmadığım için boştaydım. Herhangi bir kulüple bir bağlantım yoktu. Ben kimseye ne yapacağımı sormam. Fenerbahçe'ye gelmek için bir izin almadım. Kendi kararım ve özgür irademle takıma geldim dedi.

Açıklamalar sürerken Mourinho'nun yanında Mario Branco bulunuyordu. Branco, Mourinho ile ilk iletişime geçen kişi ben oldum ifadelerini kullandı. Türkçe konuşmaya çalışarak biraz cümle kurmayı denedi. İki yıldır buradayım ve Türkçe'yi öğrenemedim bunun için özür dilerim diyerek gazeteci ve izleyicileri güldürdü. Ayrıca Fenerbahçe kulübü için en iyi çözümleri üretmeyi hedeflediğini ve bunun için burada olduğunu ifade etti.

EURO 2024'ün en iyi 11'i belirlendi EURO 2024'ün en iyi 11'i belirlendi

İstanbul'a geleli daha 1 gün olduğu halde Jose Mourinho kulübe bağlılığını yaptığı açıklamalarla bir kez daha göstermiş oldu. Mourinho, "Ben Fenerbahçe'nin teknik direktörüyüm" dedi.

Aziz Yıldırım'ın, "Mourinho ile benim sayemde anlaştılar" sorusuna Ali Koç, Jose Mourinho sonrasında bir açıklama yapacaktır ifadelerini kullandı. Kendisi ise kulübe geldiğim günden beri transfer haberlerini sızdırmadık. Transferler gerçekleştikten sonra hepsinin haberini verdik. Sayın Yıldırım anlaştık demişti ama öyle bir durum olmadı ifadelerini kullandı.

Mourinho'ya yöneltilen transferlerde bir gelişme var mı sorusuna ilk öncelikle takımı tanıması gerektiğini söyledi. Sonrasında eski teknik direktör İsmail Kartal'a teşekkür ederek kariyerinde başarılar diledi. Son olarakta Avrupa kupalarından önce 1 aylık bir çalışma sürecine girileceğini ifade etti.

Editör: Oğuz Bahadır