Çeşme'de orman yangını çıktı: 3 ölü Çeşme'de orman yangını çıktı: 3 ölü

Diyetisyen ve beslenme uzmanı olarak bilinen ve televizyonlarda gördüğümüz Ender Saraç 2017-2021 yılları arasında 13 yaşındaki kendi oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmiş ve olay hakkında davalık olmuştu.

SARAÇ: BANA KOMPLO KURULDU İDDİASI!
İddialara yönelik açılan davanın gerekçesi olarak "Çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla dava açılmıştı. Açılan dava hakkında yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Ender Saraç ve avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katıldı.

Sanık Ender Saraç'ın avukatı, yargılamanın mağduru olarak müvekkilini ve çocuğunu gösterdi. Ayrıca müvekkili için beraat kararı verilmesini talep etti. Son sözü sorulan sanık Ender Saraç, "Bu suçu asla ama asla işlemedim. Bir komployla karşı karşıyayız, mahkemenizden beraat talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti ise davayı karara bağladı. Sanık Ender Saraç'ın, üzerine atıldığı iddia edilen suçu işlemediğinin sabit olması gerekçesiyle beraatına karar verildi. Böylelikle davada düşmüş oldu.

Editör: Oğuz Bahadır