Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte suya olan talep artarken, İstanbul genelinde 0.5 litrelik pet şişe suyun fiyatı 10 TL'ye yükseldi. Vatandaşlar, su fiyatlarının artışına tepki gösterdi.

İstanbul'da marketlerde, akaryakıt istasyonlarında, büfelerde ve simit tezgahlarında en ucuz 0.5 litrelik pet şişe suyun fiyatı 10 TL'ye çıktı. Trafikteki sokak satıcılarında ise pet şişe sular 15 ila 20 TL arasında satılıyor.

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte suya olan talep artarken, İstanbul'da 0.5 litrelik pet şişe suyun fiyatı 10 TL'ye yükseldi. Vatandaşlar, su fiyatlarındaki artışa tepki gösterdi.

İstanbul'da marketler, akaryakıt istasyonları, büfeler ve simit tezgahlarında en ucuz 0.5 litrelik pet şişe suyun fiyatı 10 TL'ye ulaştı. Trafikteki sokak satıcılarında ise pet şişe sular 15 ila 20 TL arasında satılmakta.

Su fiyatlarının yüksek olduğunu vurgulayan Kaan Özdemir, “Enflasyonun en çok etkilediği sektörlerden biri gıda sektörü. Bu nedenle içtiğimiz suyun fiyatı da arttı. Yarım litrelik pet şişe suyu 10 TL'ye aldım. Dışarıdayken mecburen alıyoruz” dedi.

Akaryakıt ücretlerine zam geldi Akaryakıt ücretlerine zam geldi

"GÜNDE 4-5 ŞİŞE SU İÇİYORUM"

Su fiyatlarına tepki gösteren Rıza Mamak ise “Suyu 10 TL'ye aldım. Normalde 4-5 TL arasında olmalı. Devletin bu durumu araştırması gerek. Bu zamları ben benzine ve mazota gelen zamlara bağlıyorum. Normalde 2-3 TL olması lazım. Mecbur kalıyoruz, içiyoruz. Günde 4-5 şişe su içiyorum” dedi.

Editör: Berkay Akıncı