İstanbul'da vana yenileme işlemleri devam ediyor. İstanbul Avrupa'da bulunan Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri ilçelerinin çoğu bölgesinde 4 Haziran 2024 tarihinde saat 21.00'de başlayıp 5 Haziran 2024 sabah saat 07.00'ye kadar su verilemeyecek.

Dünyanın en iyi yemek sosları seçildi Dünyanın en iyi yemek sosları seçildi

Yapılacak olan çalışmayı İSKİ duyurdu. İSKİ'nin yaptığı açıklama, Büyükçekmece İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde vana yenileme çalışması yapılacak. 

Çalışmalardan dolayı Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri'de bazı mahallelere yarın 21.00 ile 07.00 saatleri arasında 10 saat su verilemeyecek. İSKİ kesintilerin gerçekleşeceği bölgeleri ve mahalleleri de yayınladı. 

İSKİ'nin kesintilerin yaşanacağı bölge ve mahalleleri şu şekilde paylaştı: "Büyükçekmece ilçesinde; Mimarsinan, Muratçeşme, Türkoba, Mimaroba, Sinanoba, Ekinoba, Ulus, Hürriyet, Ahmediye, Güzelce, Bahçelievler, Yenimahalle, Kumburgaz, Kamiloba ve Celaliye mahalleleri.

Silivri ilçesinde; Cumhuriyet, Mimarsinan, Çanta ve Yeni Mahalle'nin üst kotları ile Semizkumlar, Hürriyet, Kavaklı, Sancaktepe, Balaban, Selimpaşa, Ortaköy, Kadıköy, Gazitepe, Fatih, Alibey, Piri Mehmet Paşa ve Gümüşyaka mahallelerinin tamamı.

Çatalca ilçesinde; Çakıl, Ovayenice, Elbasan, Ferhatpaşa, Kaleiçi, Muratbey, İzzettin, Gökçeali, Oklalı ve Subaşı mahalleleri"

Editör: Oğuz Bahadır