Ticaret Bakanlığı'nın yeni düzenlemesiyle birlikte, ülke genelinde berber, kuaför ve güzellik salonları haftanın bir günü kapalı olacak şekilde ayarlandı. Bu uygulamanın ardından Ankara ve İstanbul'daki berberler, pazar günleri hizmet vermemeye karar verdiler.

YÜZDE 93'Ü İSTEDİ

Berber, kuaför ve güzellik salonları için ülke genelinde haftanın bir günü kapatılma uygulaması başladı. Bu değişiklikten sonra Ankara ve İstanbul'daki berberler, pazar günleri kapalı olacaklarını açıkladılar.

Yurt dışına çıkış harcı zamlandı Yurt dışına çıkış harcı zamlandı

Akyüz, berberlerin yüzde 93'ünün hafta tatilinin pazar günü olmasını istediğini belirterek, kararın esnaf için sevindirici olduğunu vurguladı. Bakanlığın duyarlı yaklaşımıyla düzenlemenin yasal zemine oturduğunu ifade etti. Berberlerin dinlenme imkanının artık yasal bir dayanağa kavuştuğunu söyleyen Akyüz, esnafın ailelerine daha fazla zaman ayırabileceğini dile getirdi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara ise, pazar günleri berberlerin çalışmamasının uzun zamandır beklenen bir karar olduğunu belirterek, düzenlemeyle haksız rekabetin önüne geçildiğini ifade etti. Kara, berberlerin artık haftanın altı günü çalışacaklarını ve bu düzenleme sayesinde daha verimli olacaklarını söyledi.

Editör: Berkay Akıncı