İsrail ordusu, Gazze'ye bağlı olan Sura Mahallesi'nde bir evi bombaladı. Bombalama sonucu 2 Filistinli hayatını kaybetti. Gazze Şeridi'nin birçok kısmına saldırı düzenlendi. 

İSRAİL SOKAK SOKAK SALDIRIYA BAŞLADI
İsrail ordusu, Refah'ın batısında silahlı saldırı düzenlediği bir başka mahallede bir Filistinli hayatını kaybetti. İsrail savaş uçaklarının gerçekleştirdiği bombardıman sonucu, Deyr el-Belah'ın Ebu Huli bölgesinde 2 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu bir mülteci kampına daha saldırdı. Kampın önünde bulunan sivil aracı hedef alması sonucu 2 Filistinli yaşamını yitirdi, birkaç kişi ise yaralandı. Gazze'nin merkezinde bulunan Zevayide bölgesinde İsrail savaş uçaklarının saldırısı sonucu bir Filistinli hayatını kaybetti.

Megazi Mülteci Kampı'nda İsrail savaş uçaklarının bombaladığı evde Meğari ailesinden 6 kişi hayatını kaybetti. İsrail Gazze Şeridi'nin etrafını esir almış durumda. Her mahalle ve sokağa tek tek girerek toplu, tüfekli, tanklı ve savaş uçaklarıyla saldırı düzenlemeye devam ediyor. 

Avrupa Birliği'nin, İran yaptırımları devam edecek Avrupa Birliği'nin, İran yaptırımları devam edecek

Toplu yaptığı katliamların yanı sıra bu tarzda tek tek veya iki, üç kişiyi hedef alarak Filistinli insanları hedef alıyorlar. Refah Şehri'de bu saldırıların odağında olan bir başka bölge konumunda. Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) saldırıları durdurma kararına rağmen İsrail ordusu kente yönelik saldırılarını sürdürüyor.

Editör: Oğuz Bahadır