Nijerya'da okul binası çöktü: 22 ölü Nijerya'da okul binası çöktü: 22 ölü

İsrail, ne dünyayı ne Uluslararası Adalet Divanı'nı ne de bir başka kimseyi dinlemiyor. 7 Ekim 2023 tarihinden beri önüne gelen her yeri yıkmaya ve insanları katletmeye devam ediyor. 

KATİL İSRAİL KATLİAMA DEVAM EDİYOR...
Birçok ülke Filistin'i devlet olduğunu tanıdıktan sonra ve UAD'ın yaptığı uyarılar ve aldığı kararlardan sonra İsrail çok daha fazla saldırgan hale geldi. İsrail, 8 ay gibi bir sürede 37 bine yakın masum Filistinli insanı katletti. Dünya yaşanan bu olaylara sessiz kalmaya devam ediyor. Yapılan eylemler sadece eylemde kaldığı için bir ilerleme kaydedilemiyor.

Bugün sabah ise İsrail, Gazze'de bulunan Nusayrat Mülteci Kampı'na bombalı saldırı düzenledi. Kampta bulunan bir okulu bombalayan soykırımcı İsrail, masum olan en az 39 Filistinliyi katletti. 

El Cezire'nin konuştuğu Filistinliler, kendilerine saldırıdan önce herhangi bir uyarı verilmediğini söyledi. İsrail saldırısında oğlunu kaybeden bir anne, "Henüz güvende değiliz. Kendimiz için biraz koruma sağlamak adına BM'nin tahliye merkezlerine gittik ama yine de saldırıya uğradık" dedi. 

Gazze hükümeti medya ofisinin Telegram grubunda yaptığı açıklamada, "Ölen 39 kişinin cenazesinin Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaştığı ve onlarca yaralının getirildiği" ifade edildi. Öte yandan hastanenin kapasitesinin üç katı yaralı ve hastalarla dolduğu vurgulandı.

Lübnan sınırında Hizbullah ile çatışan İsrail, Lübnan'ın güneyindeki köy ve kasabalara da yoğun hava saldırıları düzenledi. Görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının Vadi Cilo yolunda ticari işletmelerin bulunduğu 3 katlı bir binayı bombaladığını, saldırının hasara neden olduğunu söyledi.

Editör: Oğuz Bahadır