Gazze Şeridi'nde bulunan Han Yunus şehrinde evlerini terk etmek zorunda kalan Filistinli vatandaşların sığınak olarak kullandığı okul, işgalci İsrail güçleri tarafından bombalandı.

İSRAİL SİVİLLERİN BULUNDUĞU OKULU BOMBALADI
İsrail'in okula attığı bombalardan sonra sığınakta bulunan en az 25 kişi hayatını kaybetti. 53'ten fazla kişi ise yaralandı. Yaralılar arasında durumu kritik olan kişilerin olduğu bildirildi.

Umman'da camiyi taradılar: 6 ölü Umman'da camiyi taradılar: 6 ölü

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İşgalciler Han Yunus kentinin doğusundaki Abesan beldesinde yerinden edilmiş kişilerin barındığı bir okulu hedef alarak iğrenç bir katliam gerçekleştirdi" ifadelerine yer verildi.

Bölgede bulunan sağlık personelleri ve yetkililerin açıkladıkları bilgilere göre en az 25 Filistinli hayatını kaybetti. Yaralılardan durumu ağır olanlara ilk yardım uygulamakta zorlanan doktorlar çaresiz kaldı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ilk yardım ekiplerinin yaralıları kentteki Nasır ve El-Emel hastanelerine nakletmek için çalıştığı aktarıldı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı ise açıklamalarda bulundu. Bakanlık, "İşgalci İsrail'in, Han Yunus şehrinde bulunan masumları bombalayarak sivil soykırımı yapmasını lanetliyoruz.

Han Yunus’ta ortaya çıkarılan toplu mezarlar ve son dört günde buradaki dört okulun hedef alınması, İsrail’in Filistin halkını topyekun yok etmeyi amaçladığının somut birer kanıtıdır. İsrailli yetkililerin hepsi günü geldiğinde hesap verecekler" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır