Umman'daki cami saldırısını IŞİD üstlendi Umman'daki cami saldırısını IŞİD üstlendi

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından saldırılarla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne sürdürdüğü saldırılara ilişkin bilgi verildi.

İSRAİL KATLİAMLARI DEVAM EDİYOR...
İşgalci İsrail ordusu geçtiğimiz 2 gün boyunca Gazze Şeridi'nin birçok bölgesine bombalı saldırı düzenledi. Düzenlenen saldırılar öylesine büyüktü ki bu saldırılar katliamın kanıtı olarak nitelendirildi. Yapılan saldırılar sonucunda 120 Filistinlinin hayatını kaybettiği ve 260 kişinin yaralandığı bilgisi verildi.

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısının 37 bin 551'e, yaralı sayısının 85 bin 911'e yükseldiği kaydedildi. Yaralanan insanlar içerisinde sakat kalanlar ve akli dengesini kaybeden insanlarında olduğu bilgisi verildi.

Yapılan büyük bombalı saldırılar sonucunda vatandaşların binalarının çökmesi sonucu halen daha enkazın altında kalan ve kurtarılmayı bekleyen insanların olduğu aktarılan bilgiler arasında. Sağ kalan ve kurtarılmayı bekleyen insanlar dışında, enkaz altında birçok cesedinde olduğu biliniyor.

Editör: Oğuz Bahadır