Can Kıraç'ın kardeşi İnan Kıraç, Beşiktaş'taki Bebek Camisi'nde cuma namazı ardından kılınan cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savaş uyarısı

CAN KIRAÇ SON YOLCUĞULUNA UĞURLANDI
Cenaze namazına, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, iş insanı Aydın Doğan ve Güler Sabancı ile çok sayıda kişi katıldı.

Tabutunun üzerinde Galatasaray bayrağı bulunan Can Kıraç'ın cenazesi, törenin ardından Aşiyan Mezarlığı'na defnedilmek üzere götürüldü.

CHP lideri Özgür Özel, "Can Kıraç, Türk sanayisinin çok önemli isimlerinden bir tanesiydi. Bir Cumhuriyet sevdalısıydı, bir eğitim gönüllüsüydü. Koç ailesinde çok önemli görevler üstlendi. Türkiye çok önemli bir entelektüelini kaybetti" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Çok özel bir insan. Cumhuriyet'imizin yetiştirdiği kıymetli yöneticilerden. Ürettikleri, bu ülkeye kattıkları değerleri elbette ki saygıyla, minnetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır