Baraj doluluk oranları adeta eriyor Baraj doluluk oranları adeta eriyor

İnan Kıraç'ın abisi iş insanı Can Kıraç 97 yaşında hayatını kaybetti. Kendisi Koç Holding'in kuruluş döneminden beri bulunan ve büyümesinde büyük rol oynayan bir isimdi.

İŞ İNSANI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK
Can Kıraç, sağlık sorunları nedeniyle Amerikan Hastanesi'nde tedavi görmekteydi. Kendisi 22 Mayıs 1927 tarihinde Ankara'nın Etimesgut ilçesinde doğmuş ve yıllar sonra Koç Holding'in kuruluşunda yer almıştı.

Koç Holding'in büyümesinde de büyük rol oynayan Can Kıraç, şirketin otomotiv grubunun başkanlığını da yürütmüştü. Kıraç, holding bünyesinde ayrıca icra komitesi üyeliği görevinide yürütmüştü. 

1991 yılı sonunda kendi isteğiyle Koç Topluluğu’ndaki 41 yıllık meslek yaşamını noktalayan Kıraç emekli olmuştu. Anılarımla Patronum Vehbi Koç (1995), Anılar Olaylar (2004) ve Kolajlı Taşlamalar (2004) başlıklı kitapları yayımlanmış olan Kıraç, 2006 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından onursal üyeliğe seçildi.

2013 yılında Kıraç'a Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından fahri doktor unvanı verilmişti. Mehmet Gündem’in yazdığı Can Kıraç Antika Adam ve Can Kıraç Eldivensiz Adam başlıklı kitaplar 2017 yılında yayımlanmıştı.

Editör: Oğuz Bahadır