İran dini lideri Ali Hamaney, cuma günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi için ülkede bulunan seçmenlere seslendi. Hamaney, halkın seçimlere yoğun bir oranda katılması çağrısında bulundu.

HAMANEY, İRAN HALKINA SESLENDİ
İran devlet televizyonlarında yapılan haberlere göre, Ali Hamaney 3 gün sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuştu. Hamaney, "Seçimlere katılımın yüksek olması konusu üzerinde bu denli durmamızın nedeni, İran İslam Cumhuriyeti'nin başının dik olduğunu ortaya koymak içindir" dedi.

Hamaney, ülke düşmanlarının düşük katılım oranına sevineceğini, ümitlendireceğini ve işlerine geleceğini ifade etti. Hamaney, "Halk tembelliğe düşmesin veya seçimi ihmal etmesin, hafife almasın, ülkenin her köşesinde seçimlere katılsın" ifadelerini kullandı.

İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti! İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti!

Seçimlere aday olarak katılan kişilerede değinen Hamaney, "Cumhurbaşkanı adayları ve sonrasında seçimi kazanan kişi, devrimin değerlerine sahip çıkmalı. Tüm seçeneklerin Amerika'dan geçmediğinin farkına varmalı" ifadelerini kullandı.

En son 1 Mart'ta düzenlenen genel seçimlerde katılım oranı daha da gerilemiş ve ülke genelinde yüzde 41'e düşmüştü. Son seçimlerin hepsinde zaman içerisinde katılım oranında büyük oranda düşüş yaşandığı görüldü.

Editör: Oğuz Bahadır