İsrail, Hizbullah'ın önemli komutanlarından bir tanesi olan Talip Abdullah'ı ve aynı evde yanında bulunan tanıdıklarını öldürmesinin ardından füzeli saldırıya uğradı.

DEMİR KUBBE YETERLİ OLAMADI
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bu saldırının ardından Hizbullah'ın saldırması an meselesiydi. Beklenen misilleme hareketi 90 roketin ateşlenmesiyle gerçekleşti. İsrail'in kuzeyine atılan 90 roket bugüne kadar Hizbullah'ın yaptığı en büyük saldırılardan bir tanesi olarak kayıtlara geçti.

Filipinler'de 7,1 büyüklüğünde deprem oldu Filipinler'de 7,1 büyüklüğünde deprem oldu

Hizbullah'ın Demir Kubbe'yi aşmayı başaran füzelerinin çok sayıda bölgeyi alev alev yaktığı ifade ediliyor. Times of Israel, füze yağmurunun bugüne kadar ki en büyüklerden biri olduğunu aktardı.

Füze saldırısında ilk kez 30 kilometre uzaklıktaki Tiberya şehri hedef alındı. Şehir, İsrail işgali altındaki Suriye toprağı Golan Tepeleri'nin eteğindeki Taberiye Gölü'nün kıyısında olan bir şehir. İsrail, Hizbullah tarafından atılan 90 roketin bir kısmının havada imha edildiğini geri kalan birçok roketin demir kubbeyi aştığını açıkladı. Füzelerin düştüğü yerlerde çok sayıda yangın çıktı.

Editör: Oğuz Bahadır