İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri, dün akşam saat 23.00'te D-100 kara yolunun Haliç Köprüsü bölümünde asfalt yenileme çalışmalarına başladı.

Haliç Köprüsü'nün metrobüs yoluna bitişik olan orta köprünün iki şeridi trafiğe kapatıldı ve trafik, yan yoldaki iki şerit üzerinden yönlendirilmeye çalışılıyor.

Çalışmaların etkisiyle, sabah saatlerinden itibaren D-100 kara yolunun Kadıköy yönünde Bahçelievler'den başlayan bir trafik yoğunluğu oluşuyor.

Bakırköy, Cevizlibağ, Edirnekapı, Haliç Köprüsü ve Halıcıoğlu arasındaki yol kesiminde araçlar zorlukla ilerliyor.

Sürücüler, normalde yaklaşık 10 dakika süren Haliç Köprüsü'ndeki yolculuğun trafik yoğunluğu nedeniyle 1,5 saati aştığını belirterek sosyal medyada şikayetlerini dile getirdi.

Erzurum'da baraj gölüne giren genç boğuldu Erzurum'da baraj gölüne giren genç boğuldu

8 TEMMUZ'DA BİTECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), metrobüs yolunda yapılacak asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 3 Temmuz saat 23.00'ten itibaren Haliç'teki orta köprünün Kadıköy yönünün trafiğe kapatılacağını duyurmuştu.

Eski ve sürüş konforunu bozan asfaltın değiştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmaların 8 Temmuz saat 05.00'e kadar tamamlanması planlanıyor.

Çalışmalar süresince D-100 kara yolunun Haliç orta köprüsünün Kadıköy yönü trafiğe kapalı olacak ve trafik yan yoldan sağlanacak.

Editör: Berkay Akıncı