Bu hafta başından beri aşırı sıcaklar tüm Türkiye genelinde etkili olmuştu. Bugünden itibaren İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve ülkenin kuzeybatısında yer yer sağanak yağış bekleniyordu. Geceden itibaren etkili olması bekleniyor. 

Artvin'de şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu Artvin'de şiddetli yağış su baskınlarına neden oldu

DAHA FAZLA KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR!
Hafta sonuda ülke genelinde havalar ortalama 25-30 derecede ilerleyecek. Ancak haftaya salı gününden itibaren Cezayir'den aşırı sıcakların gelmesi bekleniyor. Haftaya salıdan itibaren İstanbul'da 40 derece ve üstü, Ege ve Akdeniz bölgelerinde ise 45 derece ve üzerinde bir hava bekleniyor.

Hafta sonu ülke genelinde 4-6 derece düşüşün yaşanması tahmin ediliyor. Uzmanlar konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklama, "Önümüzdeki hafta salı günü Cezayir'den yüksek seyreden sıcaklıkların daha da sıcağı geliyor" denildi. Hastalığı olan ve yaşlı olan insanların özellikle dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarılar yapıldı.

Uzmanlar ayrıca belirli saatlerde dışarıya çıkılmaması ve yemeklerin bile abartılmadan ve hafif olarak yenilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Editör: Oğuz Bahadır