Filistin asıllı Amerikan olan Mohamed Anwar Hadid'in kızları Gigi Hadid ve Bella Hadid, Filistin'e desteklerini sosyal medyada çok önceden göstermişlerdi. Geçtiğimiz gün ise iki kız kardeş Filistin'e 1 milyon dolar para bağışladılar.

HADİD KARDEŞLER MADDİ, MANEVİ DESTEK OLUYOR
Dünyaca ünlü model kardeşler aynı zamanda babaları gibi çifte vatandaşlığa sahipler. Gigi ve Bella Hadid hem Filistin asıllılar hem de Amerika'da doğmuşlardır. Bella Hadid birçok kez kameraların karşısında Filistin bayrağıyla paylaşımlar gerçekleştirmişti. Kardeşi Gigi Hadid'de benzer birçok paylaşım yapmıştı. 

Bella Hadid geçtiğimiz günlerde Filistin'de yapılan vahşet olaylar doğrultusunda açıklamalarda bulunmuştu. Bella Hadid'in açıklamaları şu şekilde: "Kariyerim bitse bile Filistin'i desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim" ifadelerini kullanmış ve sonrasında Cannes Film Festivali'nde yaptığı hareketle dikkat çekmişti.

Filistinli Müslüman bir aileden Mohamed Anwar Hadid'in kızı olan Bella Hadid, Cannes sokaklarında ülkesine desteğini belirten kefiye elbisesiyle gezmişti. 

Wanda Nara ve Mauro İcardi ayrılıyor mu? Wanda Nara ve Mauro İcardi ayrılıyor mu?

Yapılan bağışın Gazze'deki çatışmalardan etkilenmiş olan çocuklara ve ailelere yardım eli uzatan insanı yardım kuruluşları arasında eşit olarak paylaştırılacağı bildirildi. 

Bella Hadid bir süre Filistin konusunda sessiz kalmıştı. Bu yüzden tepki alan süpermodel konu hakkında açıklamalarda bulundu. Hadid: "Sessizliğim için beni bağışlayın. Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırılmış ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil. İşimden ve kariyerimden olsam bile desteklemekten asla vazgeçmeyeceğim.

Filistin'de masum çocuklar ve insanlar bombayla veya yanarak ölürken sessiz kalamam. Özellikle Gazze'dekiler ve Refah'ta yaşayan insanlar için sessiz kalamayız. Eğer sessiz kalırsak bu duruma dayanamazlar. Bizler değil, onlar çok cesur" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır