Bu sene Nisan ayında çıkış yapan Kung Fu Panda 4 en çok izlenen film olmuştu. Bu ayın 14'ün de çıkan Ters Yüz 2 ise, Kung Fu Panda'yı geride bırakarak 2024'ün en çok izlenen yabancı filmi oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu seyirciler birçok farklı türde film tercih etti. Korku filminden aile filmine, animasyon filmlerinden aksiyon filmlerine kadar birçok film izlendi. 

Ayrıca en çok izlenen filmlerde hem yerli hem de yabancı filmler bulunuyor. 

Sinemaseverlerin hafta sonu en çok izlediği filmler ise şu şekilde yer aldı:

1. Ters Yüz 2 - 192 bin 83 seyirci - Ters Yüz 2’de artık bir ergen olan Riley’nin aklına geri dönüyoruz. 

2. Siccin 7 - 71 bin 657 seyirci - Mafya'dan kaçan Kemal ve ailesinin yerleştikleri konakta yaşadıkları korku dolu günler aktarılıyor.

3. Garfield - 14 bin 36 seyirci - Kayıp babası Vic ile yolları yeniden kesişen Garfield'ın, arkadaşı Ollie ile birlikte yaşadığı maceraları konu ediniyor.

Formula 1'i anlatacak olan filmden ilk bilgiler geldi Formula 1'i anlatacak olan filmden ilk bilgiler geldi

4. Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık - 8 bin 92 seyirci - Baskın tür olan maymunların uyumlu bir şekilde yaşarken insanların gölgede yaşamaya mecbur kaldığı bir dünyaya seyircileri davet ediyor. 

5.  Bad Boys: Ya Hep Ya Hiç - 7 bin 381 seyirci - Miami'nin artık yaşını almış olan uçarı polis ikilisinin bu kez yapılan bir tezgah sonucu kaçak konumuna düşmelerini anlatıyor.

Editör: Oğuz Bahadır