SHP için şok iddia SHP için şok iddia

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimi teşebbüsünde bulunan terör örgütü FETÖ'nün başarısız olmasının ardından, o gün ölen insanlar için her yıl 15 Temmuz'da anma günü olarak belirlenmişti.

Bu kapsamda 8'inci yıl dönümünde 15 Temmuz destanı yeniden anılacak. Bunun için Türkiye'nin belli bölgelerinde hazırlıklar sürüyor. Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu ise 15 Temmuz anma etkinliklerinin yapılmayacağını açıkladı.

Belediye yönetimi, tasarruf tedbirlerini gerekçe göstererek böyle bir karar alırken, tiyatro oyuncusu Erdal Beşikçioğlu yönetimindeki belediyenin karar metninde şu ifadeler kullanıldı:

"Belediye Meclisinin 03/06/2024 tarih ve 181 sayılı kararı ile Komisyonlarımıza müşterek havale edilen işlemli dosya incelendi.

Konu üzerinde yapılan inceleme ve görüşmeler neticesinde;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" ile ilgili olarak Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden Belediyemizce herhangi bir etkinliğin yapılmayacağı Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarih ve müşterek 22 sayılı raporu ile uygun görülmüş olup, Raporumuz Yüce Meclis'in görüşüne arz olunur" ifadeleri kullanıldı.

Editör: Oğuz Bahadır