Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bir hafta kalan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların yapacağı alışverişler sayesinde esnafın beklentilerini açıkladı.

BAYRAM ÖNCESİ ALIŞVERİŞ HAREKETLİLİĞİ
Esnafın beklentisi yapılacak alışverişler sonrasında 150-200 milyar TL'lik bir ciro elde edilmeye çalışılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 9 günlük bayram tatili haberinden sonra vatandaşların yapacakları alışveriş ve harcamalar ile bu sayıya ulaşılması bekleniyor. 

Bayramın hem yaz sezonunun başlangıcına hem de okulların kapanacağı döneme denk gelmesiyle birlikte 415 farklı meslek grubunda hareketliliğin başladığı bildirildi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ayrıca şu açıklamalarda bulundu: 

17 Temmuz akaryakıt tabelalarında güncel durum 17 Temmuz akaryakıt tabelalarında güncel durum

"Bu yıl sadece kesilecek kurbanlıklar için 110 milyar liralık gelir tahmin ediliyor. Çocukların karne hediyeleri, bayram ziyaretleri için yapılan alışverişler hem de tatil ve memlekete gitme planları kuranların eksiklerini gidererek esnafımızdan yaptıkları alışverişlerle bu bayram piyasaya 150-200 milyar lira para girmesi bekleniyor" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır