Ankara’da 10. sınıf öğrencisi genç kız, arkadaşlarıyla erik dalı dansı yapıp videoyu sosyal medyada paylaştığı için Din Kültürü öğretmeninin baskı ve tehditlerine maruz kaldı.

KIZ BASKILARDAN DOLAYI İNTİHAR ETTİ
Onuruyla oynanan kız, aynı Din Kültürü öğretmeninin dersinde, kendisini sınıfın penceresinden atarak intihar etti. Ankara Keçiören'de bulunan bir lisede pazartesi günü yaşanan bu olayda 10. sınıf öğrencisi olan 15 yaşındaki N.E. arkadaşlarıyla Erik Dalı şarkısını açıp dans etti. 

Sosyal medya fenomenlerine detaylı operasyon Sosyal medya fenomenlerine detaylı operasyon

Dans videolarını sosyal medyada paylaşan kız çocuğu Din Kültürü öğretmeninin baskılarına maruz kaldı. Öğrencisini “seni ailene söylerim” diyerek tehdit eden öğretmen, genç kıza videoyu sildirdi ve aileye durumu büyüterek anlattı. 

Baskılara dayanamayan 15 yaşındaki kız, tehdit eden öğretmeninin dersinde kendisini sınıfın penceresinden atarak intihar etti. Genç kız hastaneye kaldırıldı. Bir gün dayanabilen kız tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti. 

Yaşanan olaydan sonra kızın ailesi Din Kültürü öğretmeninden şikayetçi oldu, Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Editör: Oğuz Bahadır