Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı vesilesiyle AK Parti Genel Merkezi'nde 81 ilin parti teşkilatlarıyla video konferans yoluyla bayramlaştı. Erdoğan, konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çekerken, iç siyasete de değinerek muhalefetin yıkıcı ve provokatif bir dil yerine yapıcı, olumlu ve birleştirici bir üslup benimsemesi gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nde 81 ilin parti teşkilatlarıyla video konferans yöntemiyle bayramlaştı. Konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkat çeken Erdoğan, Filistin halkının 76 yıldır işgal, zulüm ve sistematik katliamlar yaşadığını belirterek, "Bir bayramı daha buruk ve barışa hasret geçiriyorlar. İsrail'in utanç verici katliamlarına karşı çıkmak insanlık görevidir. Dünya, İsrail'in saldırganlığını durdurmalı," ifadelerini kullandı. Netanyahu'nun durdurulmasının şart olduğunu her fırsatta dile getirdiğini de ekledi.

Erdoğan, Filistin'in daha fazla devlet tarafından tanınması için çalıştıklarını belirterek, İslam dünyasının birlik içinde hareket etmesi için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. "Sudan'daki iç çatışmanın sona ermesi için çalışmalarımız sürüyor. Mazlumların yanında olmaya ve onların sesi olmaya devam edeceğiz. İslam dünyasındaki dramlara sessiz kalmayacağız," dedi.

Ekonomiyle ilgili olarak da Erdoğan, "Yılın ikinci yarısında enflasyonda daha iyi haberler alacağız. Türkiye'yi terörden tamamen kurtarana kadar durmayacağız. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı yeni evlerine kavuşturuyoruz ve yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmeyi planlıyoruz," şeklinde konuştu.

Chery otomobil firması güncel fiyat listesini yayınladı Chery otomobil firması güncel fiyat listesini yayınladı

Editör: Berkay Akıncı