Asya ülkesi Endonezya'nın Sulawesi adasında yasal yollarla açılmayan bir altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Yaşanan toprak kaymasının ardından içeride bulunan 17 kişi hayatını kaybederken, 45 kişi ise kayıp olarak aranıyor.

İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti! İsrail saldırılarına gece boyunca devam etti!

Arama kurtarma ekipleri sevk edilen maden ocağında 17 kişinin cesedine ulaşılırken, içeride olduğu bilinen 45 kişinin kayıp olduğu ve aramaya devam edildiği bildirildi. Toprak kayması, şiddetli yağışların devam ettiği adanın Gorontalo bölgesinde pazar günü sabah saatlerinde meydana geldi. 

Arama kurtarma ekibinin bir yetkilisi, dün şiddetli yağışlar sebebiyle bir süreliğine ara verilen arama-kurtarma çalışmalarının bugün yeniden başladığını açıkladı. Yaşanan toprak kaymasının ardından arama kurtarma çalışmalarına 400'den fazla kişinin katıldığını bildirdi.

Arama-kurtarma çalışmaları şiddetli yağışların yanı sıra kalın çamur tabakası sebebiyle de sekteye uğrarken, şu ana kadar 52 kişi madenin içerisinde sağ olarak kurtarıldı. Yetkililer izinsiz maden olarak kullanılan bu bölgenin sorumlularını aramak için soruşturma başlattı.

Editör: Oğuz Bahadır