Yeni torba yasa kapsamında özellikle emlak vergilerinde artış yapılması öngörülüyor. Bunun yanında, yüksek gelire sahip olanlardan daha fazla vergi alınmasına yönelik bir çalışma yürütüldüğü belirtilirken, vatandaşları sevindirecek olan düzenlemenin ise gelir seviyesine göre fatura sistemi olması bekleniyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP'nin geçen hafta Kızılcahamam'da düzenlediği istişare toplantısında yaptığı brifingde, yapılacak çalışmanın ana hedefinin vergi adaletini sağlamak olduğunu belirterek, yüksek gelire sahip olanlardan daha fazla vergi almayı amaçladıklarını vurguladı.

Enerji sektöründe, özellikle yenilenebilir enerji yatırımları için devlet desteği alan şirketlerin ve yatırımcıların bu destekleri suistimal etmesini engellemeyi amaçlayan düzenlemeler planlanıyor.

Yeni bir içki grubuna daha zam yapıldı Yeni bir içki grubuna daha zam yapıldı

Hükümet, önümüzdeki günlerde yerli gaz üretiminin vatandaşın maliyetlerine olumlu yansıması için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ortak çalışmalarıyla yeni bir girişim başlatmayı planlıyor.

Bu çalışmada, dar gelirli vatandaşlara daha ucuz doğal gaz sağlanması ve gelir seviyesine göre doğal gaz fiyatlandırması yapılması üzerinde duruluyor.

Editör: Berkay Akıncı