Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de gerçekleştirilecek olan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılacak. 

GLOBAL ANLAMDA TEHDİT OLAN UNSURLAR KONUŞULACAK
Erdoğan, gerçekleştirilecek olan zirvede herkesi ilgilendiren uluslararası güvenlik sorunlarını, işbirliklerini ve NATO'nun ilerleyişiyle ilgili konularda açıklamalarda bulunacak. Diğer başkanlar ve liderlerde NATO'nun geleceği ve dünya için tehdit unsuru olan savaşları ele almaları bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, teşkilatın caydırıcılık ve savunma alanındaki çabaları ile Ukrayna'daki mevcut durum ve bu ülkeye sağlanacak destek konuları da kapsamlı bir şekilde değerlendirileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve kapsamında katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor. Yapılacak olan zirveye Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore ve Ukrayna Devlet Başkanları'nın da katılması bekleniyor. Ayrıca Avrupa Birliği temsilcileri de ilgili oturumlara katılım sağlayacak.

Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı Meteoroloji'den sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısı

Tehdit olarak ilk kez Çin'in 2019'da Londra'da düzenlediği liderler toplantısında radarına alan NATO, Washington Zirvesi'nde de bu konuyu ele alacak.

Editör: Oğuz Bahadır