Meteoroloji'den kuvvetli sağanak uyarısı geldi Meteoroloji'den kuvvetli sağanak uyarısı geldi

UEFA, Merih Demiral'ın bozkurt işareti yapması üzerine kendisine 2 maç men cezası verildi. Merih, Türk Milli Takımı olurda finallere kalırsa, final maçına kadar cezalı duruma düştü.

ERDOĞAN'DAN BOZKURT AÇIKLAMASI...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemin tam ortasına oturan bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kimse Almanların formasında kartal var diyor mu? Kimse kalkıp da Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu?

Orada Merih heyecanını bu görüntüyle verdi. Bunun üzerine de malum Dışişleri Bakanlığımız bunların yetkililerini çağırdılar, gerekli adımlar da buna göre atılıyor. İnşallah bütün mesele cumartesi günü. Biz, sahadan galibiyetle ayrılarak bir üst tura çıkalım. Fevkalade bir durum olmazsa, maça gitme kararımızı verdik" ifadelerini kullandı.

UEFA ise yapılan bu hareketle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. UEFA, "Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın, genel davranış ilkelerine uymadığı, temel nezaket kurallarını ihlal ettiği, spor müsabakasını sportif nitelikte olmayan gösteriler için kullandığı ve futbolun itibarını zedelediği gerekçesiyle katılabileceği toplam iki UEFA temsili takım müsabakasından men edilmesine karar verildi" ifadeleri yer aldı.

Editör: Oğuz Bahadır