Dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden Bodrum'da yaz sezonunun başlamasıyla birlikte özel plaj işletmeleri de kapılarını açtı. Yarımada genelindeki belediye plajları halka ücretsiz hizmet sunarken, özel plajlara giriş ücretleri 500 TL'den başlayıp 3 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. İşletmeler, arz-talep dengesine göre tercih ediliyor ve locanın fiyatları da değişiklik gösteriyor. Özel plajlarda satılan bir hamburgerin fiyatı 450 TL ile 1000 TL arasında, lahmacunun fiyatı ise 100 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Bodrum'daki plajlarda giriş ücretlerinin çeşitlilik gösterdiğini belirten Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, "Bodrum pahalı" algısının yaygın olduğunu ifade etti.

Plaj işletmelerindeki loca fiyatlarının farklılık gösterdiğini belirten Şahin, "Bir locada 2 kişi de kalabilir, 10 kişi de. Localarda sınırsız su, alkolsüz içecekler, meyve ve kuru yemiş gibi hizmetler sunuluyor. Bazı localarda bu hizmetler bulunmazken, bazıları belirli bir limite kadar yeme-içme hizmetleri sunuyor. Örneğin, 10 bin lira ödeyerek bu limit dahilinde yiyecek-içecek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bodrum, bu çeşitliliği ve zenginliği ile kendini gösteriyor," dedi.

Bayramda otellerin rezervasyon için uygun olduğunu vurgulayan Şahin, "Türkiye'de vatandaşlarımız bayram tatilini Bodrum'da geçirmeyi çok seviyor. Otellerimiz ve plajlarımız bayrama hazır. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Şu an Bodrum'da kişi başı konaklama ücreti 1000 liradan başlayarak 1000 euroya kadar çıkabiliyor," şeklinde konuştu.

İstanbulkart'taki öğrenci indirimine yaş sınırlaması getirildi İstanbulkart'taki öğrenci indirimine yaş sınırlaması getirildi

Editör: Berkay Akıncı