ABD, 5 Kasım tarihinde 60. başkanlık seçimine gidiyor. Seçim öncesinde Joe Biden ve Donald Trump canlı yayına çıkarak birbirlerinin sorularına yanıt verdi.

BİDEN YİNE BİLDİĞİMİZ GİBİ...
Seçildiğinden beri ilginç ve tuhaf tavırlarıyla dikkat çeken Demokrat Joe Biden, partisinin destekçilerini endişelendirdi. Dün gece yapılan tartışma programında karşılaşan ikili birbirlerine bütün kozlarını paylaştılar. Ancak Biden zaman zaman yaptığı tuhaf hareketleri yine yapmaya başladı.

Donald Trump'a suikast girişimi Donald Trump'a suikast girişimi

Biden'ın özellikle tartışmanın başlarında sergilediği 'dengesiz' performans, Demokrat adayın 'çok yaşlı' olduğu yönündeki endişelerini daha da artırdı. Dengesiz ve sessiz tavırlarıyla dikkat çeken Joe Biden seçmenleri endişelendirdi hatta sinirlendirmiş bile olabilir.

Biden'ın başkanlık seçimlerine aday olmaktan vazgeçmesi için Demokrat Parti içindeki çağrılar, canlı yayın performansı sonrası yeniden dillendirilmeye başladı. Seçmenlerin ve Demokrat Parti üyelerinin aksine Başkan Yardımcısı Kamala Harris, eleştirileri kabul etmekle birlikte Biden'ın performansını savundu.

Harris, "Yavaş bir başlangıç oldu ama güçlü bir bitiş oldu" dedi. Trump başarılı bir şekilde kendini savunabilirken, Biden ise konuşma esnasında düşündüklerini unutup çok kısa açıklamalar yaptı.

Editör: Oğuz Bahadır