ABD seçimleri bu sene kasım ayında yapılacak. Demokratların başkan adayı olan ve şuan ABD Başkanı olan Joe Biden seçimlere ne olursa olsun katılacağını bildirdi.

BİDEN ADAYLIKTAN ÇEKİLMEYECEĞİNİ AÇIKLADI
Seçimlerden tek bir şartla çekileceğini geçtiğimiz günlerde bildirmişti. Eğer Tanrı aday olmamı istemez ve söylerse ancak o şekilde aday olmam demişti. Cumhuriyetçilerin adayı olan ve eski ABD Başkanı olan Donald Trump'la canlı yayında zorlanan Joe Biden hem Demokratların büyük bir çoğunluğu tarafından hem de seçmenler tarafından aday olmaması için ikna edilmeye çalışılıyordu.

Yunanistan yangınlara teslim olmuş durumda Yunanistan yangınlara teslim olmuş durumda

Ancak ne yapıp edip aday olmakta ısrar eden Biden seçimlerden çekilmeyi düşünmüyor. Joe Biden, kendisine meydan okumak isteyen kişiler varsa, bu kişilerin ağustos ayında yapılacak ve Demokratların başka adayının kesinleşeceği Demokrat Ulusal Kongresi'nde karşısına çıkmasını istedi.

Biden, "Sözün özü şu ki hiçbir yere gitmiyorum. Hiçbir yere gitmiyorum. 2024 yılında Donald Trump'ı yenecek en iyi adayın kendim olduğuma gerçekten inanmamış olsaydım seçim yarışına da katılmamış olurdum" dedi.

Editör: Oğuz Bahadır