Belçika'nın gelir kaynağı için önemli olan ve en büyük limanı olarak geçen Antwerp Limanı'nda bir gemiden petrol sızıntısı yaşandığı belirlendi. 

BÜYÜK BİR FACİA HER AN YAŞANABİLİR!
Yaşanan sızıntı olayının ardından liman yetkilileri hızlı bir şekilde Deurganck ve Kieldrecht Rıhtımının kilidini kapattılar. Petrol sızıntısı saniyesi saniyesine İHA'lar tarafından takip edildi.

Antwerp Limanı'nın yetkililerinden bir tanesi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yetkili, "Petrolün yerel olarak kaldığından emin olmak için elimizden geleni yapıyoruz" ifadelerini kullandı. 

İsrail, Gazze'de bir evi daha hedef aldı İsrail, Gazze'de bir evi daha hedef aldı

Olay yaşandığı esnada rıhtımlarda bulunan 20 geminin, rıhtımdan ayrılmadan önce petrolden temizlenmesi gerektiği bildirildi. Gemilerin dışında rıhtımın içerisinde bulunan suyun ve duvarlarında petrolden temizlenmesi gerektiği aktarıldı. 

Sızıntının yaşandığı geminin hangi tür bir gemi olduğu veya suya sızan petrolün ne kadar bir miktar olduğu yetkililer tarafından açıklanmadı. Olay daha fazla büyümeden sorumlular ve yetkililer tarafından yayılan petrol temizlenmeye devam ediyor.

Editör: Oğuz Bahadır