Her bayramda yaşanan ve yaşanmaması için özellikle uyarıların yapıldığı trafik kazaları yine kaçınılmaz bir son haline geldi. Bayramın bitmesinin ardından yollara çıkan vatandaşlar kazaya kurban gitti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın resmi X hesabında yaptığı açıklamaya göre, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin denetimlerine 24 saat esasına göre devam ettiğini belirtti.

TikTok'a AB şoku TikTok'a AB şoku

Yerlikaya, son 24 saat içerisinde meydana gelen 668 trafik kazasında, 13 kişinin hayatını kaybettiğini, 1133 kişinin ise yaralandığını belirtti. Ekipler bayram boyunca yarım milyona yakın aracı denetlemiş, 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi,️ 39 bin 56 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi X hesabında şu detayları da paylaştı: "Bayram tatilinin ilk 6 gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe) maalesef 49 kişi hayatını kaybetti. 7 bin 683 kişi ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır