Şu anda Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, diğer bölgelerde mevsim normallerine uygun bir hava durumu görülüyor.

İBB kreş ücretleri arttı İBB kreş ücretleri arttı

Arife ve bayramın ilk günlerinde sıcaklıklar 4-6 derece düşerek mevsim normallerine inecek, ancak bayram sonunda sıcaklıklarda beklenmedik bir yükseliş olacak; sıcaklık artışları 12 dereceye kadar çıkabilir.

İstanbul'da bayram boyunca hava sıcaklıkları şu şekilde seyredecek: Cuma günü 32 derece, Cumartesi 30 derece, Pazar günü 30 derece, Pazartesi günü 32 derece ve Salı günü 31 derece olarak tahmin ediliyor.

Ankara'da ise bayram süresince hava sıcaklıkları şu şekilde olacak: Cuma günü 34 derece, Cumartesi 29 derece, Pazar günü 30 derece, Pazartesi günü 31 derece ve Salı günü 32 derece olarak öngörülüyor. 

Diğer bölgelerdeki sıcaklıklar ise mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak.

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, bayram tatilinin başlayacağı hafta sonunda hava sıcaklıklarının düşeceğini belirtti.

Çelik'e göre hafta sonunda kuzeyden gelecek yağışlarla birlikte sıcaklıklar 4 ila 6 derece arasında düşecek ve böylece mevsim normallerine yakın seyredecek.

Cuma günü Marmara ve Batı Karadeniz'de yağış beklenirken, Cumartesi günü Marmara'nın doğusu ve Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağışlar görülebilir. Bu yağışlar birkaç gün boyunca etkili olacak ve Pazar gününden itibaren Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey bölgelerini etkisi altına alacak.

Editör: Berkay Akıncı