Ajans 369-

Trump suikastı sonrası kriptoda hareketlenme Trump suikastı sonrası kriptoda hareketlenme

Adının açıklanmasını istemeyen İş Bankası’ndan bir yetkilinin Ajans 369’a verdiği bilgiye göre, piyasaya çok büyük miktarda sahte dolar sürüldü. Ve sahte paranın piyasada dolaştığı duyulana kadar, pek çok bankanın mağdur olduğu belirtiliyor.

BANKALAR SAHTE DOLAR MAĞDURU!

Bu sahte doların, öncekilerden farkı ATM’lerin farkı anlayamaması. Şimdiden çok sayıda bankaya milyonlarca dolarlık sahte dolar yatırıldığı belirtildi.

Olay bir bankanın güvenlik kamerası sayesinde ortayı çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılıkla Mücadele Büro Amirliği ekiplerinin eş anlı baskınlarında gözaltına alınan, 11 şüpheliden  dördü tutuklandı. Dolandırıcıların, sahte doları ATM'den yatırdıktan sonra, parayı TL'ye çevirip, birbirinden farklı üçüncü şahıs hesaplarına paraya gönderdikleri ortaya çıktı.

Merkez Bankası ve BDDK’nın alarma geçirdiği bankalar, tedavüle sürülen sahte dolarla ilgili çözüm bulunana kadar, ATM’lerin dolara kapatıldığını ifade etti.

Aynı yetkili, piyasaya sürülen sahte paranın 100 dolarlık olması nedeniyle, ATM’lerde “100 dolar kabul edilmemektedir” şeklinde bir uyarı verildiğini kaydetti.

ATM’LER 100 DOLARA KAPATILDI!

Bankacılık sisteminin, sahte doları tespit edecek ATM güncellemesinin tamamlanmasına kadar, ATM’lerin 100 dolara kapalı tutacağı ifade ediliyor.

Editör: Murat Bayar