30 Aralık 2022 tarihinde Eray Özyağcı tarafından öldürülen ve suikastin içerisinde 22 ismin olduğu Sinan Ateş davasından dördüncü celse bugün sabah başladı.

ATEŞ DAVASINDA SIR PERDESİ ARALANABİLİR...
Dördüncü celse başlamadan önce Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş açıklamalarda bulundu. Ateş, "Üç gündür bize saçma sapan zırvalar anlatıyorlar. Resmen bizi oyalıyorlar, bu canilerin yaşattıklarını bir bir anlatacağım. Bildiğim tüm bilgileri anlatacağım ki sır olarak kalmasın. Olur da ölürsem bu sırlar benimle birlikte gitmesin" açıklamasını yaptı.

Baraj doluluk oranlarında düşüşe devam Baraj doluluk oranlarında düşüşe devam

Ayşe Ateş, "Kiralık katil, arabanın arkasından çıkıyor. Silahını Sinan'ın vücuduna doğrultup ateş ediyor. Sinan ne ayağından vurulan bir insanın refleksini veriyor ne de başka bir hamlede bulunabiliyor. Sadece bilinçsizce yere düşüyor. O düşerken kiralık katil Selman'ı da vuruyor" sözlerini kullanan Ayşe Ateş, tetikçi Eray Özyağcı'nın "Ben ayağına sıktım, Sinan Ateş'i arkadaşları vurdu" iddiasını yalanladı.

Ayşe Ateş, "Olan biteni Sinan vurulduktan sonra hastanede ilk gün savcıya da anlatmıştım. Arkadaşlarım bana en üst kademedeki isimleri sakın söyleme, seni de yaşatmazlar demişlerdi. İster söyleyeyim, ister söylemeyeyim er geç bu karanlık güçler kazanırsa beni zaten öldüreceklerine ikna oldum. Bu yüzden bildiğim hiçbir şeyin sır kalmasını istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır