Hızlı bir şekilde yaz ayına girdiğimiz bugünlerde güneyden gelen sıcak hava dalgalarının etkisi çok büyük oldu. İki gündür hava sıcaklıkları mevsim normallerine geri gelmişti. 

ANTALYA KAVRULACAK!
Bugünden itibaren etkili olacak olan ve hafta sonuna kadar sürecek olan sıcak havalar için uzmanlar uyardı. Bu sıcak havalardan en çok etkilenen şehirlerden bir tanesi olan Antalya'yı 45 derece sıcaklığında hava bekliyor olacak.

Antalya Valiliği konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, son meteorolojik değerlendirmelere göre, halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar daha da artacağı belirtildi.

Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu orman yangınları çıktı Muğla'da yıldırım düşmesi sonucu orman yangınları çıktı

Antalya'da mevsim normallerinin 8-12 derece üzerinde seyredecek hava sıcaklığının 37 ila 45 derece olacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar tarafından yaşlı, hasta ve çocukların çok dikkat etmesi gerektiği yönünde sürekli uyarılarda bulunuluyor.

Vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11.00-16.00 arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

Editör: Oğuz Bahadır