Ankara Valisi Vasip Şahin, valilikte Kurban Bayramı'nda alınacak tedbirlere ilişkin açıklama yaptı. Herkesin yakınlarıyla güzel bir bayram yaşamasını dileyen Şahin, valilik olarak daha önceki bayramlardan daha fazla tedbir aldıklarını belirtti.

Binlerce üniversite öğrencisinin kaydı iptal edilecek Binlerce üniversite öğrencisinin kaydı iptal edilecek

BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
Vali Şahin, kurban alanları ve kurban satış yerlerinde, güvenlik, sağlık, hijyen ve diğer konular bakımından sürekli denetim yapıldığını anlattı.

Vasip Şahin, vatandaşların hem Ankara hem de ülke genelinde daha rahat bir şekilde seyahat edebilmeleri için İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirleri açıkladı. Trafik ve güvenlik anlamında bayram boyunca 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışacağız. Bu tedbirler alınırken vatandaşlarımızın sürat ve hız limitlerine uymalarını arz ediyoruz.

Bayram trafiğinde can kaybı yaşanmasını istemediklerini dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"Bakanlığımızın aldığı tedbirler doğrultusunda bizde de tır ve büyük kamyonların trafiğe giriş çıkışlarında kısıtlamalar var. Daha çok Samsun ve Kızılcahamam, eski İstanbul yolu dediğimiz Kızılcahamam istikametiyle yine TEM Otoyolu'nu biz burada kontrol altında tutacağız. Bugünden itibaren çok zorunlu haller dışında o tarafa kamyon ve tır trafiğine müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Oğuz Bahadır