Kaliforniya eyaletinin San Joaquin bölgesinde hafta sonu başlayan yangınlar gittikçe büyümeye devam ediyor. Bölgede çıkan yangın 57 kilometrelik bir alanın yanmasına neden oldu. Bölgedeki bitki örtüsü oldukça zarar gördü. 

YANGIN KONTROL ALTINA ALINAMIYOR!
İtfaiye ekipleri ve gönüllülerin söndürmek için yaptığı çalışmaların fayda etmediği bildirildi. Söndürülemeyen yangın nedeniyle bölgede yaşayan kişilerden evlerini tahliye etmeleri istendi.

Dünyanın bir kısmı fırtına, sel ve tayfunlarla uğraşırken bir kısmının yanıp kavrulması, yangınların çıkması ve aşırı sıcaklar nedeniyle hayatını kaybeden insanlarla doldu. Kaliforniya eyaletide bu olaylardan nasibini almış oldu. Aşırı sıcak havalar, sıcak esen rüzgarlar ve kurumuş otların olması yangının kontrol altına alınamamasının başlıca nedenleri arasında görülüyor. 

İsrail, güvenli bölgeyi bombaladı: 71 ölü İsrail, güvenli bölgeyi bombaladı: 71 ölü

Bölgede 64 kilometre hızla esen kuru rüzgarların yangını daha geniş bir bölgeye yayabileceğini gösteriyor. Birçok alan küle döndü. Yerle bir olan yerleşim yerleri yangının sönmesinin ardından simsiyah bir görüntü yaydı. 

California Orman ve Yangın Koruma Departmanı, yangının yalnızca yüzde 30'unun kontrol altına alındığı belirtilmişti. Yangına müdahale eden iki itfaiyecinin yanık yarası aldığı bildirildi. Yanık tanısıyla hastanede tedavi altına alındıkları bilgisi verildi.

Editör: Oğuz Bahadır