Özgür Özel'den zam yorumu Özgür Özel'den zam yorumu

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarında öne çıkan noktalar şunlardır:

"DİYALOG ORTAMININ DEVAMI OLUMLU KARŞILANIYOR"

Çelik, diyalog ortamının devam etmesinin toplum tarafından olumlu karşılandığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşmeleri ve diyalog zeminini güçlendirmenin önemini belirtti. Erdoğan, siyasette diyalog fırsatlarının artırılması gerektiğini dile getirerek, yapılan iade-i ziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında olumlu bir tablo oluştuğunu ifade etti.

Genel Başkan ve Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin darbe anayasasından kurtulması için en geniş siyasi uzlaşma zemininin gerekli olduğunu belirtti. Yeni anayasanın, tüm Türkiye'yi kucaklayan bir toplumsal sözleşme olarak ele alınması gerektiğini vurguladılar. Bu sürecin, Türkiye'nin geleceğini gözeten bir sorumluluk ve perspektifle değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettiler.

"GÖRÜŞMEDE EKONOMİ KONULARI DA GÜNDEME GELDİ"

Görüşmede, Cumhurbaşkanımız orta vadeli program ve 12. Kalkınma Planı ile elde edilen kazanımların korunmasının önemini vurguladı. Programa zarar verecek tutumlardan kaçınılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, CHP'nin talep etmesi halinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ekonomik konularda bilgi verebileceğini ifade etti.

Editör: Berkay Akıncı