AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. AKP Konferans Salonu'ndaki toplantı saat 15.10'da başladı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de en çok satılan ikinci el otomobil markaları Türkiye'de en çok satılan ikinci el otomobil markaları

"SPEKÜLASYONLARA İNANILMAMALI"

Sosyal medyada yayılan vergi haberleri hakkında konuşan Çelik, "Sosyal medyada yayılan 'Şuraya da vergi gelecek, buraya da vergi gelecek' yönündeki iddiaların çoğu spekülasyondur" dedi.

Çelik, resmi olarak açıklanmamış spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini, bir taslak hazırlandığında uygun görülen her şeyin o taslağa eklendiğini belirtti.

Çelik açıklamalarına devam ederek, "Ekonomi yönetimimiz şeffaf bir program hazırlıyor. Nihai kararı siyasi irade verecektir. Vergide adalet sağlanırken enflasyonist etkilerin önlenmesi ve üretim, istihdam, ihracat süreçlerinin olumsuz etkilenmemesi dikkatle değerlendirilecektir" dedi.

Yurt dışı çıkış harcı hakkında da konuşan Çelik, bu konuda son karar verilene kadar ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Çelik, "Bazen bir sunum yapılır ve orada bir taslak yer alır. Taslakta bir konuya dair 10 madde olabilir. Ancak bunlardan sadece biri sızar. Konuyla ilgili son kararın verileceği toplantılar henüz yapılmadı. Son toplantı yapılıp karar açıklanana kadar tüm iddialar spekülasyondur" ifadelerini kullandı.

Editör: Berkay Akıncı