Luka Modric 1 yıl daha Real Madrid'de! Luka Modric 1 yıl daha Real Madrid'de!

Dün oynanan maçların ardından Almanya ve İsviçre çeyrek finale çıkan takımlar oldu. İsviçre büyük bir sürpriz ile İtalya'yı, ev sahibi Almanya ise Danimarka'yı eleyerek çeyrek finale adlarını yazdırdı.

GÜNÜN PROGRAMI BELLİ OLDU 
Bugün ise Türkiye saati ile 19.00'da İngiltere, Slovakya ile karşılaşacak. Futbolseverlerin birçoğu İngiltere'nin kazanacağını düşünüyor. Ancak Slovakya başarılı bir şekilde son 16 turlarına kadar geldi.

Günün diğer maçı ise Türkiye saati ile 22.00'da İspanya ve Gürcistan karşılaşacak. Karşılaşmanın avantajlı tarafı İspanya olarak görülüyor. Gürcistan grup aşamalarında Türkiye'ye yenilmiş, Çekya ile berabere kalmış ve Portekizi yenmişti. 

İspanya ise grup aşamasından namağlup olarak son 16'ya kalmıştı. 

İspanya-Gürcistan maçı Köln Stadı'nda oynanacak ve TSİ 22.00'de başlayacak. Mücadelede Fransa Futbol Federasyonundan hakem François Letexier maçı yönetecek. Letexier'in yardımcılıklarını Cyril Mugnier ile Mehdi Rahmouni üstlenecek. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Serdar Gözübüyük olacak.

İspanya-Gürcistan müsabakasında tur atlayacak takım, çeyrek finalde Almanya-Danimarka eşleşmesinin kazananı ile eşleşecek.

İngiltere-Slovakya maçı Arena AufSchalke'de oynanacak ve TSİ 19.00'da başlayacak müsabakayı Türk hakem Halil Umut Meler yönetecek. Meler'in yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy yapacak. Mücadelenin dördüncü hakemi ise Slovenya Futbol Federasyonu'ndan Rade Obrenovic olacak.

Kazanan taraf çeyrek final biletini alacak ve İsviçre-İtalya maçının galibiyle eşleşecek.

Editör: Oğuz Bahadır