Arka arkaya yapılan zamların ardından motorinde yapılan indirimle sürücüler bir nebze rahatlamıştı. Ancak daha sonra benzin ve motorin fiyatları yeniden yükseldi. Motorinin litre fiyatı 43 lirayı, benzinin litre fiyatı ise 45 lirayı geçti.

Brent petrol fiyatları yükselmeye devam ediyor. Son verilere göre Brent petrol 85 dolar seviyelerine ulaştı. En son motorin ve benzin fiyatlarında arka arkaya indirimler yapılmıştı.

Kurban Bayramı öncesinde motorin fiyatlarına ciddi bir zam yapılmıştı. Bayram sonrasında ise hem benzin hem de motorin fiyatları önemli ölçüde arttı. Salı günü benzine 1 lira 96 kuruş, motorine ise 1 lira 67 kuruş zam yapılmıştı. Cumartesi günü de benzin ve motorin fiyatlarına 13 kuruşluk bir zam daha eklendi. Şimdi, Temmuz ayında beklenen ÖTV zammına odaklanıldı.

İSTANBUL ANADOLU YAKASI AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ - 1 TEMMUZ PAZARTESİ

İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin litre fiyatı: 42.26 TL İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin litre fiyatı: 42.40 TL İstanbul Anadolu Yakası'nda LPG litre fiyatı: 19.80 TL

İSTANBUL AVRUPA YAKASI AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ - 1 TEMMUZ PAZARTESİ

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin litre fiyatı: 42.26 TL İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin litre fiyatı: 42.34 TL İstanbul Avrupa Yakası'nda LPG litre fiyatı: 19.90 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı: 43.37 TL Ankara'da motorin litre fiyatı: 43.48 TL Ankara'da LPG litre fiyatı: 20.95 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

Taksi ücretlerine İzmir'de ikinci zam geldi Taksi ücretlerine İzmir'de ikinci zam geldi

İzmir'de benzin litre fiyatı: 43.62 TL İzmir'de motorin litre fiyatı: 43.86 TL İzmir'de LPG litre fiyatı: 21.02 TL

Editör: Berkay Akıncı